Vše je na svém místě: První lásky a poslední příběhy

Vše je na svém místě: První lásky a poslední příběhy - Oliver Sacks | I15cajalco.com

... stran, Praha 2019, ISBN 978-80-7438-208-6 Kniha Vše je na svém místě: První lásky a poslední příběhy je sbírkou esejí, ve kterých autor nahlíží z různých úhlů na svůj život a vzpomíná zejména na to, co jej nejvíc ovlivnilo ... neurolog | i-Senior.cz ... .. V knize neurolog Oliver Sacks přibližuje své dětství, kdy se poprvé zamiloval do sodíku, draslíku a chlóru a začal provádět první pokusy, získává zkušenosti se čtením a ... Vše je na svém místě Vše je na svém místě Pevná bez přebalu lesklá. EAN: 9788074382086. Oliver Sacks ... První lásky a poslední příběhy : Druh sortimentu Kniha : Autor Oliver Sacks : Překladatel ... Dům knihy.cz > Knihy > Bele ... Kniha: Vše je na svém místě - Oliver Sacks | Knihy.ABZ.cz ... ... Vše je na svém místě Vše je na svém místě Pevná bez přebalu lesklá. EAN: 9788074382086. Oliver Sacks ... První lásky a poslední příběhy : Druh sortimentu Kniha : Autor Oliver Sacks : Překladatel ... Dům knihy.cz > Knihy > Beletrie > Vše je na svém místě. Akce Skladacky-puzzle-akce Akce Dětské knihy se slevou Akce Superman za supercenu! Vše je na svém místě. První lásky a poslední příběhy. SACKS Oliver. Info: Dybbuk, 2019 (1.) - váz., 224 str. Vše je na svém místě. Kdo napsal knihu Vše je na svém místě? Autorem je Oliver Sacks. Hodnocení, recenze, zajímavosti a informace o knize. ... První lásky a poslední příběhy. 0% 0 0. Hodnotit lze až po přihlášení ... Přibližuje své dětství, kdy se poprvé zamiloval do sodíku, draslíku a chlóru a začal provádět ... Kupte knihu Vše je na svém místě (Oliver Sacks) s 30 % slevou za 205 Kč v ověřeném obchodě. Prolistujte stránky knihy, přečtěte si recenze čtenářů, nechte si doporučit podobnou knihu z nabídky více než 20 miliónů titulů. Ve spolupráci s nezávislým nakladatelstvím dybbuk přinášíme soutěž o knižní novinku Vše je na svém místě: První lásky a poslední příběhy, kterou napsal významný americký neurolog Oliver Sacks. Kupte knihu Vše je na svém místě (Oliver Sacks) s 8 % zľavou za 9.77 € v overenom obchode. Prelistujte stránky knihy, prečítajte si recenzie čitateľov, nechajte si odporučiť podobnú knihu z ponuky viac ako 20 miliónov titulov. Dybbuk Vše je na svém místě - První lásky a poslední příběhy - Oliver Sacks . Sbírka různorodých esejů, která je oslavou lidské zvědavosti. Přední světový neurolog Oliver Sacks v ní nahlíží z různých úhlů na svůj život a vzpomíná zejména na to, co jej nejvíc ovlivnilo. Sbírka různorodých esejů, která je oslavou lidské zvědavosti. Přední světový neurolog Oliver Sacks v ní nahlíží z různých úhlů na svůj život a vzpomíná zejména na to, co jej nejvíc ovlivnilo. Přibližuje své dětství, kdy se poprvé zamiloval do sodíku, draslíku a chlóru a začal provádět první pokusy (někdy ne zcela poveden...

INFORMACE

AUTOR
Oliver Sacks
DIMENZE
5,68 MB
NÁZEV SOUBORU
Vše je na svém místě: První lásky a poslední příběhy.pdf

POPIS

Sbírka různorodých esejů, která je oslavou lidské zvědavosti. Přední světový neurolog Oliver Sacks v ní nahlíží z různých úhlů na svůj život a vzpomíná zejména na to, co jej nejvíc ovlivnilo. Přibližuje své dětství, kdy se poprvé zamiloval do sodíku, draslíku a chlóru a začal provádět první pokusy (někdy ne zcela povedené, jak dokazovala exploze sklenic se špatně zakonzervovanými kvasícími sépiemi), získává první zkušenosti se čtením a knihovnami (knihovna v rodném domě byla jeho nejoblíbenější místností, soupeřila pouze s chemickou laboratoří) a muzei (jednou strávil celou noc v síni fosilních bezobratlých), z nichž se stala celoživotní láska. Autor připomíná některé zajímavé klinické případy ze své praxe, jako byla návštěva odlehlé osady mennonitů, kde se vyskytuje neobvyklý počet tourettiků s různými tiky, nebo epidemii spavého onemocnění se „zastavenými“ pacienty. Popisuje, jak tyto poruchy povětšinou odrážejí pomalu nastávající změny v mozku, kdy dochází k rozrušení samotných základů vědomí a jáství a ke krátkodobému či trvalému pocítění nicoty. Zmiňuje stigma a nepochopení, které takovéto a podobné choroby stále obklopuje, a dotýká se samotného pojetí medicíny, kdy se lékařské techniky a postupy sice změnily, lidský prožitek však nikoli.

Chcete si přečíst knihu?Vše je na svém místě: První lásky a poslední příběhy ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Oliver Sacks. Číst Vše je na svém místě: První lásky a poslední příběhy Online je teď tak snadné!

SOUVISEJÍCÍ KNIHY