Muž, který sázel stromy ("kolibřík")

Muž, který sázel stromy (

...ednotka prózy), které jsou ve většině případů rozvinuty v souvětí ... Muž, který sázel stromy - Wikipedie ... . ↑ Muž, který sázel stromy ("kolibřík") ... Heslo kolibřík. externí odkazy . Encyklopedický článek Kolibřík ve Wikipedii; Encyklopedický článek Kolibří vydán ... Poetický, na emoce silně působící snímek nedávno zesnulého Frédérica Backa Muž, který sázel stromy je adaptací stejnojmenné novely. Zachycuje příběh poustevníka, který zasvětil několik desetiletí s ... Muž, který sázel stromy - Wikipedie ... . Zachycuje příběh poustevníka, který zasvětil několik desetiletí svého života vysazováním stromů a zalesňováním holé… 178 Kč Muž, který sázel stromy - Giono Jean1910 poprvé setkal a který tiše a bez nároků na vděk, den co den sázel v okolních kopcích stromy.Usoudil, že kraj bez stromů hyne a rozhodl se situaci napravit. Poslední setkání autora s tímto člověkem se v roce 1933 odehrálo v zalesněných kopcích, kam se s vodou vrátil život a lidé. Kupte knihu Muž, který sázel stromy ("kolibřík") od Jean Giono na Martinus.cz. Čtenářské recenze Poštovné nad 999 Kč zdarma Slevy na bestsellery 25 %...

INFORMACE

AUTOR
Jean Giono
DIMENZE
8,7 MB
NÁZEV SOUBORU
Muž, který sázel stromy ("kolibřík").pdf

POPIS

Mistrovská povídka z roku 1953 v překladu Jiřího Reynka a s ilustracemi Pavla Čecha.. Stylově čistá a dějově jednoduchá povídka vypráví o prostém, osaměle žijícím pastýři ovcí ve vyprahlé a vylidněné Provenci, s nímž se v roce 1910 poprvé setkal a který tiše a bez nároků na vděk, den co den sázel v okolních kopcích stromy. Usoudil, že kraj bez stromů hyne a rozhodl se situaci napravit. Poslední setkání autora s tímto člověkem se v roce 1933 odehrálo v zalesněných kopcích, kam se s vodou vrátil život a lidé. Je o "muži, který sázel naději a vypěstoval štěstí".

Chcete si přečíst knihu?Muž, který sázel stromy ("kolibřík") ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Jean Giono. Číst Muž, který sázel stromy ("kolibřík") Online je teď tak snadné!

SOUVISEJÍCÍ KNIHY