Jan Blažej Santini Aichel: Geometrický odkaz českého středověku vrcholnému baroku

Jan Blažej Santini Aichel: Geometrický odkaz českého středověku vrcholnému baroku - Ladislav Moučka | I15cajalco.com

...ěte si ji online ve formátu, který vám vyhovuje: PDF, EPUB, MBI ... Jan Blažej Santini Aichel Geometrický odkaz českého ... ... . Vítejte! Jan Blažej Santini Aichel: Geometrický odkaz českého středověku vrcholnému baroku. Ladislav Moučka ... Jan Blažej Santini Aichel Autor: Moučka, Ladislav Nakladatel: Půdorys EAN: 9788086018447 ISBN: 978-80-86018-44-7 Popis: 1× kniha, 1× Pouzdro, vázaná, 476 stran, česky Geometrický odkaz českého středověku vrcholnému baroku. Unikátní luxusní celobarevná kniha v ochranném kufru obsahuj ... J. B. Santini Aichel - Geometrický odkaz českého ... ... . Unikátní luxusní celobarevná kniha v ochranném kufru obsahuje 564 kótovanách výkresů a 40 fotografií. Nakladatelství PŮDORYS Čtenářům je předložen nový pohled na vývoj sakrální architektury v naší zemi. Jan Blažej Santini Aichel, autor Moučka Ladislav. J. B. Santini Aichel - Geometrický odkaz českého středověku vrcholnému baroku Nakladatelství Půdorys si Vám dovoluje oznámit, že se po dvanácti letech intenzivní práce podařilo dokončit knihu, kterou připravujeme na polovinu prosince 2018 JAN BLAŽEJ SANTINI AICHEL Geometrický odkaz českého středověku vrcholnému baroku JAN BLAŽEJ SANTINI AICHEL Geometrický odkaz českého středověku vrcholnému baroku LADISLAV MOUČKA. Formát A3, ...

INFORMACE

AUTOR
Ladislav Moučka
DIMENZE
6,36 MB
NÁZEV SOUBORU
Jan Blažej Santini Aichel: Geometrický odkaz českého středověku vrcholnému baroku.pdf

POPIS

Unikátní luxusní celobarevná kniha v ochranném kufru obsahuje 564 kótovanách výkresů a 40 fotografií. Čtenářům je předložen nový pohled na vývoj sakrální architektury v naší zemi. Jde o objev jednotné kompoziční sítě, používané při půdorysném zakládání staveb. Nezměněný proporční modul totiž nalézáme od nejstarších raně středověkých staveb, přes geometrický gotický klíč uplatněný při návrhu Chrámu sv. Víta, Václava a Vojtěcha v Praze, až po barokní gotiku Jana Blažeje Santiniho. Téma knihy je proto rozděleno do tří částí: První část (str. 21-102) s názvem Strom života pojednává o geometrii raně středověkých staveb na našem území. Bylo vybráno třináct rotund a půdorys základů stavby byzantského typu, neznámého zasvěcení, objevené v letech 1969-2018 na pražském Vyšehradě. Těchto čtrnáct staveb tvoří ukázku kompozičních půdorysných návrhů v rozmezí 10. - 13. století. Druhá část (str. 103-178), pojmenovaná Matka katedrála, obsahuje přesné půdorysné i výškové zaměření Chrámu sv. Víta, Václava a Vojtěcha na Pražském hradě. Tato měření zachycují tři hlavní stavební etapy od založení katedrály v roce 1344 až po její novogotické dokončení na konci 19. století. Třetí část (str. 179-469) Jan Blažej Santini Aichel - vlastní těžiště knihy - je založena na novém zaměření a matematizaci jeho základních děl. Pro tuto část bylo vybráno devět Santiniho centrálních staveb. Použití společné kompoziční sítě je doloženo formou postupných geometrických kroků u čtyřiadvaceti autentických staveb. To umožnilo provést srovnávací analýzu a následné vytvoření matematických modelů. Potvrzení správnosti postupů je u každé stavby zvlášť podloženo metodou dvojího a vícenásobného důkazu.Kniha znovuobjevuje kontinuitu stavební tradice v naší zemi. Je tedy přínosná nejen k hlubšímu pochopení Santiniho díla, ale zároveň přibližuje jednu z dosud skrytých stránek raně středověkého a gotického myšlení. Objevený geometrický systém v budoucnu umožní i přesněji porozumět sakrálnímu stavitelství v širším evropském kontextu.

Chcete si přečíst knihu?Jan Blažej Santini Aichel: Geometrický odkaz českého středověku vrcholnému baroku ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Ladislav Moučka. Číst Jan Blažej Santini Aichel: Geometrický odkaz českého středověku vrcholnému baroku Online je teď tak snadné!

SOUVISEJÍCÍ KNIHY