Svoboda a neklid zvířecího života

Svoboda a neklid zvířecího života - Florence Burgatová | I15cajalco.com

...mací komisi jako kandidáta na prestižní College de France ... Kniha Svoboda a neklid zvířecího života - Florence ... ... . Svoboda a neklid zvířecího života. Burgatová, Florence. Sdílet. Nakladatelství Karolinum Ovocný trh 560/5 116 36 Praha 1 [email protected] + 420 224 491 276 Nakladatelství . Katalog knih; Ediční plán; Pro média; Blog; Kniha.cz je internetové knihkupectví Mladé fronty, které nabízí kvalitní knihy online za atraktivní ceny. Svoboda a neklid zvířecího života Florence Burgat • Ka ... Svoboda a neklid zvířecího života - daryzivota.sk ... . Svoboda a neklid zvířecího života Florence Burgat • Karolinum, 2019 . Okamžitý download. PDF. E-kniha. E-kniha. Okamžite na stiahnutie. Fenomenologie animality, jejíž východiska představuje kniha Florence Burgatové, neusiluje o etická řešení týkající se statusu zvířat v západní společnosti. ... I na tyto otázky odpovídá francouzská filozofka Florence Burgatová ve své knize Svoboda a neklid zvířecího života. Jak vysvětluje překladatelka knihy Olga Smolová, Burgatová během svých vysokoškolských studií náhodou viděla filmový dokument o hrůzách přepravy a usmrcování jatečních zvířat. Florence Burgatová Svoboda a neklid zvířecího života představuje á řešení sti. Cílem nalyzovat dědici ání zvířete ečné atová penhauer, ž je zvíře vlastní ani pojetí otiž ... Svoboda a neklid zvířecího života autor: Burgatová Florence doporučená cena: 350 K ... V Kulturní zahradě rozebereme knihy Tma Sigri Sandbergové, Svoboda a neklid zvířecího života Florence Burgatové a Oko krokodýla Val Plumwoodové. Ohlédneme se též za divadelní hrou Mamutí jezero a filmy Na věčnost a V síti. Těšit se můžete i na rozhovor s novým předsednickým duem Zelených Magdalenou Davis a Michalem Bergem. Svoboda a neklid zvířecího života autor: Burgatová Florence doporučená cena: 350 K ... Největší výběr za nejlepší ceny zboží Svoboda volby v nejvyšší kvalitě....

INFORMACE

AUTOR
Florence Burgatová
DIMENZE
11,34 MB
NÁZEV SOUBORU
Svoboda a neklid zvířecího života.pdf

POPIS

Fenomenologie animality, jejíž východiska představuje kniha Florence Burgatové, neusiluje o etická řešení týkající se statusu zvířat v západní společnosti. Cílem knihy Svoboda a neklid zvířecího života je analyzovat způsoby, jakými k životu zvířat přistupovali dědici karteziánského myšlení, odprostit se od vnímání zvířete jako protipólu lidství a položit základy skutečné ontologie animality. Proto se Florence Burgatová vrací k autorům jako Hegel, Uexküll, Schopenhauer, Bergson, Jonas nebo Merleau-Ponty, pro něž je zvíře tím, kdo svému prostředí a chování uděluje vlastní smysl nezávisle na člověku. Ani vitální síla, ani pojetí organismu jako stroje nadaného vědomím totiž nemohou postihnout skutečný význam chování, které je nejvyšším projevem života a jeho svobody. Snaha udržet dosavadní postavení člověka jako živé bytosti, jež překonala stádium animality, podmíněná potřebou zachovat lidem zvláštní morální status, ale zároveň představuje nezamýšlený návrat k metafyzice. Co se stane, když přestaneme chápat život podle fyzikálních zákonů a hodnotit jej na základě antropologických, kognitivních kritérií, a povšimneme si dynamiky, která je mu vlastní?

Chcete si přečíst knihu?Svoboda a neklid zvířecího života ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Florence Burgatová. Číst Svoboda a neklid zvířecího života Online je teď tak snadné!

SOUVISEJÍCÍ KNIHY