Polévky, omáčky, zálivky, dresinky: 360 receptů

Polévky, omáčky, zálivky, dresinky: 360 receptů - Soňa Hasalová | I15cajalco.com

...421 907 989 588 (po-pia: 09:00-15:00) Dresinky a omáčky ... Nakladatelství Arista Books | KOSMAS.cz - vaše internetové ... ... ... ke každé dietě, nejenom té ketonové. Je ale potřeba dávat velký pozor na to, s čím si zeleninu dáte. Právě zálivky a dresinky mohou z lehkého jídla udělat kalorickou bombu, případně vaše tělo vyhodit z ketózy. Naše chuťově vyvážené zálivky a dresinky mají nulovou kalorickou hodnotu, jsou ... Polévky, omáčky, zálivky, dresinky Soňa Hasalov ... Pro toto, druhé vydání rozhojnila původní soubor ... dresinky | ReceptyOnLine.cz - kuchařka, recepty a inspirace ... ... Pro toto, druhé vydání rozhojnila původní soubor 250 polévkových receptů o stovku dalších, a sice o omáčky, zálivky a dresinky. Bez omáček - zejména hustých smetanových - si naši českou kuchyni nelze představit, neboť skvěle doplňují klenot české gastronomie ... Babica vs Sapík Babicovy dobroty Bezlepkové Grilujeme Guláše hamburger Hruška Jablka Karolína-domácí kuchařka Když vaří táta Kluci v akci Kuchařská pohotovost Muffiny Nenáročné Ohnivý kuře Ohnivý kuře - pod pokličkou Paštiky Polévky Prostřeno Předkrm Přílohy Rozpal to šéfe ! Hlavní rubriky receptů jídel a nápojů ... Citronová zálivka patří mezi nejznámější salátové zálivky. Síla citrónu uchovává přirozenou barvu ovoce i zeleniny. ... olivového oleje, dijonské hořčice, sojové omáčky, koření a octa balsamico. Medová zálivka na saláty. Tekutý med promíchaný s balsamikovým octem a ... Zálivky z mléčných výrobků. Jogurt a crème fraîche jsou základní surovinou mnoha zálivek. Crème fraîche je zakysaný mléčný výrobek původem z Francie, vyráběný z kravského mléka s obsahem nejméně 30 % tuku v sušině. Zálivky z mléčných výrobků se kombinují s bylinkami, ovocem nebo sýry. Všechny ingredience smícháme a vylijeme do rozpálené pánve s nepřilnavým povrchem. Snažíme se udělat co nejtenší "palačinku". Po vychladnutí ji nakrájíme na uzoučké nudle....

INFORMACE

AUTOR
Soňa Hasalová
DIMENZE
10,92 MB
NÁZEV SOUBORU
Polévky, omáčky, zálivky, dresinky: 360 receptů.pdf

POPIS

Polévka je odpradávna neodmyslitelnou součástí našeho jídelníčku. Kdysi dokonce bývala hlavním jídlem spolu s nezbytným doplňkem v podobě krajíce chleba jak pro venkovské, tak městské strávníky. Ostatně na této skutečnosti se zakládá i zlidovělé rčení „polévka je grunt a maso je špunt“. A nejspíš i z tohoto důvodu se mezi těmi polévkami, jejichž původ pokládáme za český, vyskytuje spousta polévek hutných, vydatných, jako je dršťková, gulášová, bramboračka, zelňačka a mnoho dalších, připravovaných z masa, zeleniny, ryb, hub, sýra, ba i ovoce. Oběd bez polévky je u nás považován za neúplný, polévka však nejen nabudí chuť, ale může posloužit i jako životabudič, zahřeje, rozproudí krev a vzpruží. A nadto je díky tekuté konzistenci snadno stravitelná. Autorka této kuchařské příručky Soňa Hasalová se v polévkách a jejich přípravě vyzná, jak dokazuje i ohlas prvního vydání, jež bylo zcela rozebráno. Pro toto, druhé vydání rozhojnila původní soubor 250 polévkových receptů o stovku dalších, a sice o omáčky, zálivky a dresinky. Bez omáček – zejména hustých smetanových – si naši českou kuchyni nelze představit, neboť skvěle doplňují klenot české gastronomie, knedlík. Zálivky a různé dresinky neodlučně patří k salátům všeho druhu, dodávají jim chuť. Autorka při volbě receptů pečlivě přihlížela k domácím zvyklostem a tradicím a k tuzemským surovinám, ale nemálo se inspirovala i v zahraničí a její kuchařka uspokojí jak začínající, tak zkušené kuchařky (i kuchaře), o spokojenosti strávníků nemluvě.

Chcete si přečíst knihu?Polévky, omáčky, zálivky, dresinky: 360 receptů ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Soňa Hasalová. Číst Polévky, omáčky, zálivky, dresinky: 360 receptů Online je teď tak snadné!

SOUVISEJÍCÍ KNIHY