Mezi pionýrským šátkem a mopedem

Mezi pionýrským šátkem a mopedem - Martin Franc, | I15cajalco.com

...0 Autoři: Jiří Knapík, Martin Franc a kolektiv ... Mezi pionýrským šátkem a mopedem - Knihy.cz ... . Počet stran: 728 Vazba: vázaná Formát: 165×240 mm ISBN: 978-80-200-2890-7 Doporučená cena: 785 Kč. Knihu Mezi pionýrským šátkem a mopedem vydalo nakladatelství Academia. Ukázka z knihy Mezi pionýrským šátkem a mopedem - Děti, mládež a socialismus v českých zemích 1948-1970 - Knapík Jiří, Franc Martin - Kniha, kterou připravili zkušení badatelé Jiří Knapík a Martin Franc společně s kolektivem českých i německých historiků střední ge 0 hodnocení Mezi pionýrským šátkem a mopedem 0. Pro hodnocení se přihlaste nebo zaregistrujte. ... Mezi pionýrským šátkem a mopedem - Knapík Jiří, Franc ... ... . Pro hodnocení se přihlaste nebo zaregistrujte. Recenze: Buďte první, kdo ji napíše. Mezi pionýrským šátkem a mopedem Martin Franc, Jiří Knapík. 785 Kč . 707 Kč ... Kniha Mezi pionýrským šátkem a mopedem popisuje poměry, jaké od komunistického převratu v roce 1948 do začátku normalizace obklopovaly děti a mládež od šesti do osmnácti let. Autoři se zajímali o fungování tehdejších rodin, školní prostředí dětí i jejich mimoškolní aktivity. Popisují i dětské domovy, péči o handicapovanou mládež či kriminalitu dospívajících. Mezi pionýrským šátkem a mopedem - Děti, mládež a socialismus v českých zemích 1948-1970 - Franc Martin, Knapík Jiří Bburago Jaguar XK 120 Roadster 1948 KIT auta 1:24 Celý život -- Výbor z deníků 1948 - 1984 - Zábrana Jan Mezi pionýrským šátkem a mopedem Knapík, Jiří; Franc, Martin. 3 dny. Naše cena: 675 Kč Mezi pionýrským šátkem a mopedem Autor: Jiří Knapík; Martin Franc. Děti, mládež a socialismus v českých zemích 1948-1970 Dostupnost: 3 pracovní dny i -14% sleva. 785 Kč ......

INFORMACE

AUTOR
Martin Franc,
DIMENZE
11,42 MB
NÁZEV SOUBORU
Mezi pionýrským šátkem a mopedem.pdf

POPIS

Kniha, kterou připravili zkušení badatelé Jiří Knapík a Martin Franc společně s kolektivem českých i německých historiků střední generace, nabízí sondy do života českých dětí a dospívajících ve věku od 6 do 18 let v letech 1948–1970. Zabývá se poměry v tehdejších rodinách, hmotnou kulturou obklopující tehdejší školáky, jejich mimoškolními aktivitami a formou trávení letních prázdnin. Všímá si snah politické sféry ovlivňovat nejmladší generaci, fungování oficiálních dětských a mládežnických organizací stejně jako rostoucího významu masových médií v životě dětí a mládeže. Nezapomíná ani na důležitá specifika učňovské mládeže nebo na méně radostné otázky tehdejšího dětství a mládí – kriminalitu spojenou s touto věkovou skupinou, dětské domovy, sebevražednost a rovněž péči o mentálně, tělesně i sociálně postiženou mládež. Většina kapitol se sice opírá zejména o archivní výzkum a dobovou literaturu, neoddělitelnou součástí výzkumu byly i vzpomínky pamětníků. Jeho výsledky shrnuje speciální kapitola, která přispívá k oživení výkladu a zaplňuje historii konkrétními osudy. Publikaci doplňují dílčí exkurzy do celkově velmi široké a u nás dosud celistvě nezkoumané problematiky, stejně jako řada unikátních doprovodných fotografií.

Chcete si přečíst knihu?Mezi pionýrským šátkem a mopedem ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Martin Franc,. Číst Mezi pionýrským šátkem a mopedem Online je teď tak snadné!

SOUVISEJÍCÍ KNIHY